Google Maps wprowadza ułatwienia dla osób posiadających problemy z poruszaniem się!

  • 29.05.2020, 22:19
  • Grupa TIPMEDIA
Google Maps wprowadza ułatwienia dla osób posiadających problemy z poruszaniem… wirtualnemedia Na grafice widać mężczyznę z wózkiem dziecięcym, kobietę poruszającą się z chodzikiem oraz chłopaka na wózku inwalidzkim
Google Maps pokaże miejsca dostępne dla użytkowników na wózkach inwalidzkich i mających problemy z poruszaniem się. Na razie w bazie jest około 15 milionów lokalizacji w kilku wybranych krajach, w przyszłości opcja ma zostać rozszerzona o kolejne rynki na świecie.

Koncern Google konsekwentnie wprowadza zmiany na platformie Maps, które mają ułatwić korzystanie z aplikacji użytkownikom o różnych potrzebach.

Teraz Google zapowiedział wprowadzenie zmian na platformie Maps, które dotyczą użytkowników korzystających z wózków inwalidzkich i mających problemy z samodzielnym poruszaniem się. Według danych przypomnianych przez Google obecnie na całym świecie z wózków inwalidzkich korzysta ok. 130 mln osób. 

W Polsce populacja osób z niepełnosprawnością liczy  12,2 proc. ludności, co daje liczbę prawie czterech milionów siedemset osób.

 

Nas już Google zapytało o to, czy nasza siedziba jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście, JEST!

 

Dziękujemy Google za takie projekty!

Przypominamy wszystkim, że dostępność architektoniczna (dostosowanie budynków publicznych i podjazdy) dotyczy nie tylko osób na wózkach inwalidzkich! Kobieta z wózkiem dziecięcym, osoba po wypadku korzystająca tymczasowo z kuli, osoby starsze mające problem z biodrami...

Pamiętajcie, że Ustawa zobowiązuje podmioty sektora publicznego do wprowadzania zasad uniwersalnego projektowania w przypadku nowych projektów i rozwiązań, ale także do usunięcia istniejących barier i wprowadzenia niezbędnych usprawnień, które są konieczne, aby ułatwić dostęp do wielu usług osobom ze szczególnymi potrzebami.

 


Czytaj więcej na: https://tiny.pl/7rvlf 
 

Grupa TIPMEDIA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe