Materiały video oraz zdjęcia w artykułach

  • 23.04.2018, 10:10 (aktualizacja 07.01.2020, 12:52)
Materiały video oraz zdjęcia w artykułach

Video

 

Korzystając z naszego systemu CMS mogą Państwo wgrać materiał video do artykułu zarówno jako materiał główny, jak i w treści wiadomości.

 

1. Wgrywanie materiału video w treść wiadomości

 

Przycisk "Dodaj materiały audio/video"  pozwala na wybór pliku już wgranego do bazy, bądź na udostępnienie pliku bezpośrednio z dysku komputera lub Youtube.

Wgrany materiał video pojawi się w zakładce "Baza audio/video", gdzie mogą Państwo edytować plik korzystając z koła zębatego, bądź wybrać przyciskiem "Kliknij, aby wybrać"

 

 

Po wybraniu, docelowy materiał video pojawi się po prawej stronie w formie miniatury.

 

 

Przeciągając plik wstawiają go Państwo w odpowiednie miejsce w tekście:

 

 

Wstawiony plik video pojawi się w treści w formie dużej ikony, aby ułatwić pracę mogą Państwo dwa razy kliknąć "Źródło dokumentu" w celu zmniejszenia miniatury.

Dodatkowo już wstawiony materiał można dowolnie przesuwać w treści wiadomości.

 

 

Mogą Państwo również osadzić materiał video w treści wiadomości za pomocą ikonki nutek:

 

 

2. Wgrywanie pliku video jako główny materiał wiadomości:

 

Aby wgrać materiał video jak główny materiał wiadomości należy skorzystać z przycisku "Wybierz główny materiał audio/video":

Dodatkowo mogą Państwo skorzystać z materiałów ostatnio dodanych do bazy korzystając z przycisku "Kliknij aby wybrać":

 

 

Zdjęcia

 

Do wiadomości mogą Państwo dodać zdjęcia w treści wiadomości, dołączyć do artykułu jako zdjęcia widoczne tylko w tej wiadomości lub załączyć galerię zdjęć.

 

1. Dodawanie zdjęć w treści wiadomości

 

Zdjęcia w treści wiadomości mogą Państwo dodać za pomocą ikonki obrazka:

 

 

 

Przycisk "Przeglądaj" wymusi pojawienie się bazy zdjęć, jeśli Państwa wybrane zdjęcie jest już wgrane na dysk systemu należy zdjęcie wybrać. Natomiast, mogą Państwo wgrywać zdjęcia bezpośrednio z dysku komputera do bazy za pomocą przycisku "Dodaj"

 

 

WAŻNE! Wybrane zdjęcie powinno posiadać otwartą kłódkę responsywności, oznacza to, iż będzie dostosowywało swoją wielkość do urządzenia, na którym się wyświetla.

 

 

 

Zdjęcia widoczne tylko w jednej wiadomości

 

Jeśli chcą Państwo, aby wybrane zdjęcia pojawiły się pod artykułem, mogą Państwo skorzystać z opcji "Zdjęcia widoczne tylko w tej wiadomości".

 

 

Jeśli chcą, aby zdjęcia dodane do artykułu pojawiły się w widgecie strony głównej "Galerie zdjęć", w edycji artykułu należy wybrać opcję Stwórz galerię, a następnie w edycji nowo utworzonej galerii zdjęć zaznaczyć "Pokaż galerię w widgecie "Galerie zdjęć" na stronie głównej".

 

 

Załączenie galerii zdjęć do artykułu

 

Jeśli chcą Państwo załączyć galerię zdjęć, która już istnieje w serwisie, należy wybrać opcję "Podepnij istniejącą galerię zdjęć"

 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe