Transkrypcja, jeden z wymogów ustawy o dostępności, już w naszej ofercie!

  • 24.09.2020, 14:36
  • Grupa TIPMEDIA
Transkrypcja, jeden z wymogów ustawy o dostępności, już w naszej ofercie!
Jednym z elementów dostępności cyfrowej jest ciążący na instytucjach publicznych obowiązek umieszczania napisów na wszystkich materiałach video publikowanych po dniu 23 września 2020 roku. Obejmuje on m.in. na transmisje obrad rad gmin, powiatów i sejmików.

Do transmisji obrad większość samorządów zdążyła się już przystosować, a nawet przyzwyczaić, co najmniej od roku 2018, kiedy to pojawił się taki wymóg. Na kolejne regulacje w tym zakresie nie trzeba było długo czekać. Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych wśród nowych obowiązków wymienia m.in. transkrypcję i audiodeskrypcję materiałów video. 

W świetle zapisów ustawy z 11 stycznia 2018 o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych oraz ustawy z 6 września 2001 o dostępie do informacji publicznej brak jest wskazania konkretnego terminu na publikację nagrań video z sesji rady. Termin taki powinien zostać określony w statucie jednostki, a w kontekście zapisu art. 13 ust. 1 o dostępie do informacji publicznej nie powinien być dłuższy niż 14 dni.

Z wielką dumą prezentujemy Państwu najmłodsze dziecko w rodzinie produktów Samorząd Online stworzonych z myślą o samorządzie, a tak naprawdę, to z myślą o szerzeniu dostępności: napisy do materiałów video.

Tworzymy napisy do sesji rad, posiedzeń komisji, newsów, filmów promocyjnych, edukacyjnych, instruktażowych, a także do filmów z konferencji, webinarów, szkoleń, sesji rad itp.

Dzięki naszej współpracy z TrusoMedia.Com jesteśmy w stanie zaproponować Państwu stworzenie napisów szybko i skutecznie. Nie jesteśmy kolejnym robotem, który wygeneruje napisy z wieloma błędami. Wszystkie transkrypcje są korygowane przez doświadczony zespół specjalistów. Dzięki temu dostarczamy napisy bez błędów, po korekcie w standardowej cenie 3 zł / 1min. W opcji abonamentowej koszt jest jeszcze niższy. Uruchamiając nową usługę jesteśmy dumni przyczyniając się do poszerzania zakresu dostępności cyfrowej. 

Grupa TIPMEDIA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe